Paracetamol junior smelttablet 250 mg, 20 stuks

Paracetamol junior smelttablet 250 mg, 20 stuks

5 14
0,26/stuk

Bij Jumbo vinden we het belangrijk dat je jouw zelfzorg producten goed gebruikt. Heb je vragen of twijfel je of dit het juiste zelfzorg product voor jou is? Stel je eigen bijsluiter samen via checkjemedicijn en ontvang je persoonlijke dosering, advies en informatie over goed en veilig gebruik. Lees voor gebruik de bijsluiter. Het advies vanuit je (huis)arts of apotheek is altijd leidend.

Checkjemedicijn is zo ontworpen dat je privacy altijd goed beschermd blijft en jij de controle over je persoonlijke gegevens houdt. Wij vinden dat je nooit meer persoonlijke gegevens met ons moet delen dan echt nodig is. En wanneer we toch persoonlijke gegevens nodig hebben, beperken we dat tot wat strikt noodzakelijk is.

Roter Paracetamol junior smelttabletten worden gebruikt bij diverse soorten lichte tot matige pijn en/of om koorts te verlagen. Deze sterkte (250 mg) is speciaal geschikt voor gebruik bij kinderen.

Roter Paracetamol junior bevat 250 mg van het werkzame bestanddeel paracetamol. Paracetamol heeft een pijnstillende en koortsverlagende werking. Dit middel is geschikt voor kinderen vanaf 4 jaar. De smelttabletten hebben een banaansmaak.

Gebruik dit middel niet als u of uw kind overgevoelig bent/is voor paracetamol of voor de hulpstoffen in dit geneesmiddel of als u of uw kind lijdt aan fenylketonurie, aangezien dit product aspartaam (een bron van fenylalanine) bevat.

Lees voor gebruik de bijsluiter.


Bijsluiter

De meest actuele versie van de bijsluiter vindt u in de Geneesmiddeleninformatiebank op de website van het College ter Beoordeling van Geneesmiddelen.

Wanneer en hoe te gebruiken?

Gebruiksadvies

Bij kinderen jonger dan 6 jaar, moeten de tabletten opgelost worden in een lepel water of melk (risico op bittere smaak indien het wordt ingenomen met fruitsap) voordat het product toegediend wordt. Bij kinderen ouder dan 6 jaar, kunnen de tabletten opgezogen worden – zij zullen zeer snel smelten in de mond bij contact met het speeksel.

Dosering

Kinderen van 4 tot 6 jaar: 1 tablet (250 mg) per keer, maximaal 4 keer per dag.

Kinderen van 6 tot 9 jaar: 1 tablet (250 mg) per keer, maximaal 4 tot 6 keer per dag.

Kinderen van 9 tot 12 jaar: 2 tabletten (500 mg) per keer, maximaal 3 tot 4 keer per dag.

Kinderen van 12 tot 15 jaar: 2 tabletten (500 mg) per keer, maximaal 4 tot 6 keer per dag.

De tijd tussen twee innames dient tenminste 4 uur te bedragen. De laagste herhaling (3 of 4 keer per dag) is bedoeld voor kinderen in het lagere segment van de betreffende leeftijdsgroep.

Leeftijd

Vanaf 4 jaar.

Wanneer mag u dit geneesmiddel niet gebruiken?

Contra-indicaties

Gebruik dit middel niet als u of uw kind overgevoelig bent/is voor paracetamol of voor de hulpstoffen in dit geneesmiddel of als u of uw kind lijdt aan fenylketonurie (een stofwisselingsziekte), aangezien dit product aspartaam (een bron van fenylalanine) bevat.

Wanneer is voorzichtigheid geboden?

Risicowaarschuwing

In geval van verminderde nierwerking (ernstige nierinsufficiëntie) moet de tijd tussen twee toedieningen minstens 8 uur bedragen.

U dient voorzichtig te zijn met dit middel als u of u kind een ernstige verminderde nierwerking heeft (ernstige nierinsufficiëntie) of als u of uw kind een verminderde werking van de lever heeft (leverinsufficiëntie).

Gelijktijdig gebruik met medicijnen

Het verdient aanbeveling nooit meerdere geneesmiddelen tegelijkertijd te gebruiken zonder daarover met uw arts te overleggen. Verschillende geneesmiddelen kunnen namelijk elkaars werking beïnvloeden.

Bij gelijktijdig gebruik van paracetamol met:

  • chlooramfenicol (antibioticum) kan de chlooramfenicol sterker werkzaam zijn;
  • zidovudine (AIDS remmer) kan een afwijking van het bloed (neutropenie) optreden;
  • barbituraten (slaapmiddel) kan een overdosering van paracetamol ernstiger verlopen en daarom moet gelijktijdig gebruik met deze middelen met grote voorzorg gebeuren.

Informeer uw arts of apotheker wanneer u of uw kind deze of andere geneesmiddelen gebruikt of kort geleden heeft gebruikt. Dit geldt ook voor geneesmiddelen die u zonder recept kunt verkrijgen.

Gebruik bij besturen voertuigen

Invloed op het besturen van een voertuig is niet te verwachten.,Invloed op het bedienen van machines is niet te verwachten.

Wanneer moet u uw huisarts raadplegen? (Raadpleeg uw huisarts bij)

Raadpleeg een arts indien de verschijnselen verergeren of binnen 3 dagen niet verbeteren.

Zwangerschap en borstvoeding

Meer over dit geneesmiddel

Toedieningsvorm

Smelttablet

Verpakkingsvorm

Stripverpakking

Werkzame stof

Paracetamol

Hulpstoffen

Mannitol (E421), Crospovidone, Aspartaam (E951), Bananenaroma, Magnesiumstearaat (E572), Polymethacrylaat, Hydrofoob colloïdaal kiezelzuur.

Toelichting bij hulpstoffen

Roter Paracetamol junior bevat aspartaam. Gebruik dit middel niet als u of uw kind lijdt aan fenylketonurie (een stofwisselingsziekte).

Type Registratie + Registratienummer


RVG - 28824

Hoe te bewaren?

Bewaaradvies

  • Buiten zicht en bereik van kinderen houden
  • Bewaren beneden 25 graden Celsius
  • Bewaren op een droge plaats

Houdbaarheid

  • Controleer verpakking voor actuele houdbaarheidsdatum.

Deze pagina is het laatst gewijzigd op:


08-07-2020