Tabletten, 20 stuks

Tabletten, 20 stuks

10 39
0,52/stuk

Bij Jumbo vinden we het belangrijk dat je jouw zelfzorg producten goed gebruikt. Heb je vragen of twijfel je of dit het juiste zelfzorg product voor jou is? Stel je eigen bijsluiter samen via checkjemedicijn en ontvang je persoonlijke dosering, advies en informatie over goed en veilig gebruik. Lees voor gebruik de bijsluiter. Het advies vanuit je (huis)arts of apotheek is altijd leidend.

Checkjemedicijn is zo ontworpen dat je privacy altijd goed beschermd blijft en jij de controle over je persoonlijke gegevens houdt. Wij vinden dat je nooit meer persoonlijke gegevens met ons moet delen dan echt nodig is. En wanneer we toch persoonlijke gegevens nodig hebben, beperken we dat tot wat strikt noodzakelijk is.

Excedrin Tabletten 20 stuks

Excedrin Tabletten wordt gebruikt voor de acute behandeling van hoofdpijn en migraineaanvallen (symptomen zoals hoofdpijn, misselijkheid, overgevoeligheid voor licht en geluid en functionele beperking) met of zonder aura.

Elke tablet Excedrin bevat drie werkzame bestanddelen: acetylsalicylzuur (250 mg), paracetamol (250 mg) en cafeïne (65 mg). Acetylsalicylzuur en paracetamol verminderen pijn en koorts en acetylsalicylzuur vermindert ook ontsteking. Cafeïne is een mild stimulerend middel en verhoogt het effect van acetylsalicylzuur en paracetamol. Excedrin is geschikt voor volwassenen.

Gebruik dit middel niet als u allergisch bent voor acetylsalicylzuur, paracetamol, cafeïne of voor één van de andere stoffen in dit geneesmiddel of als u ooit een allergische reactie hebt vertoond op andere geneesmiddelen die worden gebruikt om pijn, ontsteking of koorts te behandelen. Excedrin niet gebruiken als u een maag- of darmzweer heeft of een voorgeschiedenis van peptische zweer heeft, als u bloed in uw stoelgang of zwarte stoelgang heeft opgemerkt, hemofilie of andere bloedstoornissen vertoont of ernstige hart-, lever- of nierproblemen heeft. Gebruik Excedrin ook niet als u meer dan 15 mg methotrexaat per week inneemt of als u in de laatste 3 maanden van de zwangerschap bent.

Lees voor gebruik de bijsluiter.

 

Bijsluiter

De meest actuele versie van de bijsluiter vindt u in de Geneesmiddeleninformatiebank op de website van het College ter Beoordeling van Geneesmiddelen.

Wanneer en hoe te gebruiken?

Gebruiksadvies

De tabletten innemen met een vol glas water wanneer de hoofdpijn, migrainesymptomen of migraine-aura opkomt. Langdurig gebruik, tenzij onder medisch toezicht, kan schadelijk zijn.

Dosering

Hoofdpijn: 1 tablet, indien nodig kunt u 4 tot 6 uur later nog 1 tablet innemen. Neem bij ernstigere pijn 2 tabletten in, indien nodig kunt u 4 tot 6 uur later nog 1-2 tabletten innemen.

Migraine: 2 tabletten als de migrainesymptomen of migraine-aura opkomt. Zo nodig kunt u nog 2 tabletten innemen met 4 tot 6 uur tussen de innames.

Maximale dosering

Gebruik niet meer dan 6 tabletten in 24 uur voor de behandeling van hoofdpijn of migraine.

Interactie met voedsel

Alcohol: Als u 3 of meer glazen alcohol per dag drinkt, moet u uw arts vragen of u dit geneesmiddel of andere pijnstillers/koortswerende middelen mag innemen. Paracetamol en acetylsalicylzuur kunnen leverbeschadiging en maagbloeding veroorzaken.

Cafeïne: De aanbevolen dosering van dit geneesmiddel bevat evenveel cafeïne als een kop koffie. Beperk uw inname van cafeïnehoudende geneesmiddelen, voedingsmiddelen of dranken tijdens de inname van dit geneesmiddel, omdat te veel cafeïne zenuwachtigheid, prikkelbaarheid, slapeloosheid en af en toe een snelle hartslag kan veroorzaken.

Leeftijd

Vanaf 18 jaar.

Wanneer mag u dit geneesmiddel niet gebruiken?

Contra-indicaties

Gebruik dit middel niet als u:

  • allergisch (overgevoelig) bent voor acetylsalicylzuur, paracetamol, cafeïne of voor één van de andere stoffen in dit geneesmiddel;
  • ooit een allergische reactie hebt vertoond op andere geneesmiddelen die worden gebruikt om pijn,ontsteking of koorts te behandelen, zoals diclofenac en ibuprofen;
  • een maag- of darmzweer hebt of als u een voorgeschiedenis van peptische zweer hebt;
  • bloed in uw stoelgang of zwarte stoelgang hebt opgemerkt (symptomen van maagdarmbloeding of -perforatie);
  • hemofilie of andere bloedstoornissen vertoont;
  • ernstige hart-, lever- of nierproblemen hebt.meer dan 15 mg methotrexaat per week inneemt;
  • in de laatste 3 maanden van de zwangerschap bent.

Wanneer is voorzichtigheid geboden?

Risicowaarschuwing

Voor dit geneesmiddel gelden een aantal risicowaarschuwingen. Raadpleeg de bijsluiter voor een overzicht van alle risicowaarschuwingen bij dit middel.

Gelijktijdig gebruik met medicijnen

Neemt u naast Excedrin nog andere geneesmiddelen in, of heeft u dat kort geleden gedaan of bestaat de mogelijkheid dat u in de nabije toekomst andere geneesmiddelen gaat innemen? Vertel dat dan uw arts of apotheker. Bekijk de bijsluiter voor een lijst met geneesmiddelen waar dit in het bijzonder voor geldt.

Neem contact op met uw arts voordat u dit middel inneemt als u al andere geneesmiddelen inneemt die acetylsalicylzuur of paracetamol bevatten, of andere geneesmiddelen, aangezien deze invloed kunnen hebben op de werking van dit middel en bijwerkingen kunnen veroorzaken.

Gebruik bij besturen voertuigen

Bij het optreden van bijwerkingen zoals vermoeidheid of duizeligheid wordt geadviseerd geen auto te rijden of machines te bedienen.

Wanneer moet u uw huisarts raadplegen? (Raadpleeg uw huisarts bij)

Wordt uw klacht na 3 dagen voor migraine en na 4 dagen voor hoofdpijn niet minder, of wordt hij zelfs erger? Neem dan contact op met uw arts.

U moet uw arts inlichten als u nier- of leverproblemen hebt. Misschien moet uw arts de tijd tussen de toedieningen of de duur van de behandeling aanpassen. Neem dit middel niet in als u ernstige lever- of nierproblemen hebt.

Zwangerschap en borstvoeding

Invloed op vruchtbaarheid

Dit middel kan de vruchtbaarheid verminderen. Dit effect is omkeerbaar wanneer er met het gebruik wordt gestopt.

Meer over dit geneesmiddel

Toedieningsvorm

Tablet

Verpakkingsvorm

Stripverpakking

Werkzame stof

Acetylsalicylzuur, paracetamol, cafeïne.

Hulpstoffen

Kern van de tablet: laag gesubstitueerd hydroxypropylcellulose, microkristallijne cellulose (E460), stearinezuur.

Filmomhulling: hypromellose (E464), titaandioxide (E171), propyleenglycol, benzoëzuur (E210), carnaubawas (E903).

Type Registratie + Registratienummer

RVG - 102780

Hoe te bewaren?

Bewaaradvies

  • Buiten zicht en bereik van kinderen houden
  • ,Bewaren beneden 25 graden Celsius

Houdbaarheid

  • Controleer verpakking voor actuele houdbaarheidsdatum.

Deze pagina is het laatst gewijzigd op:

09-12-2020