hoofdgerecht
Courgettespaghetti met pesto-zalm uit de oven
Bekijk alle recepten- 4 porties
- Eenvoudig
- 701 kcal per persoon
![]() |
||||||
|
Ingrediënten
voor 4 personen
Bereidingswijze
- Verwarm de oven voor tot 180 C.
- Schep de cherrytomaten met 2 el olie om in een kom. Verdeel ze over de met bakpapier beklede bakplaat. Houd ruimte voor de zalmfilets. Rooster de tomaatjes 20 min. in de voorverwarmde oven.
- Verdeel de zalm in 4 gelijke stukken. Smeer elke bovenkant in met 1 tl pesto. Doe de zalmfilets na 10 min. bij de tomaatjes op de bakplaat en gaar samen nog 10 min.
- Breng een ruime pan water aan de kook. Voeg de courgettespaghetti toe zodra het water kookt en laat de courgette 1 min. in het water op hoog vuur (het water hoeft niet te koken). Giet af en laat uitlekken.
- Haal de helft van de blaadjes van het basilicumplantje (de rest wordt niet gebruikt).
- Doe de courgettespaghetti terug in de pan en schep er de rest van de pesto, de helft van de basilicumblaadjes en de rest van de olie door. Breng op smaak met (versgemalen) peper. Schep de spaghetti in diepe borden en serveer met een stuk zalm en geroosterde cherrytomaten. Bestrooi met de rest van de basilicum.
Voedingswaarden
per portie | |
---|---|
Energie (kcal) | 701 |
Koolhydraten (g) | 11 |
Eiwitten (g) | 34 |
Vet (g) | 57 |
Tip
lekker met versgeraspte Parmezaanse kaas.Tip je kunt ook zelf courgettespaghetti maken met een spiraalsnijder.
Tip verse basilicum is ook erg lekker op een boterham met kaas en tomaat.