Ingrediënten
4 personen
- 40 g paneermeel met kruiden
- 750 g rode fijnproevers (aardappelen, zak)
- 100 ml Water
Zet in 5 stappen deze heerlijke Spruitjes met spekjes en gebraden gehaktbal op tafel.
- Kneed de melk, nootmuskaat en het paneermeel door het gehakt. Voeg zout en peper naar smaak toe en vorm met vochtige handen 4 gelijke gehaktballen.
- Smelt in een braadpan de helft van de boter. Braad de gehaktballen in 10 min. rondom goudbruin aan; leg bij het braden de deksel op de pan. Voeg het water toe en stoof de gehaktballen afgedekt in 10 min. gaar.
- Kook intussen de aardappelen in water met zout in 20 min. gaar. Kook in een andere pan de spruiten in water met zout in 10 min. gaar.
- Bak de spekreepjes in een droge koekenpan in 4 min. goudbruin uit. Schep de spruiten door de spekjes en breng op smaak met peper. Giet de aardappelen af en schep ze met de resterende boter om.
- Verdeel de gehaktballen met de jus over 4 borden. Schep de aardappelen en de spruiten met spekjes erbij.
Tip! Liever een magere variant? Neem mager rundergehakt in plaats van gemengd gehakt en laat de spekjes weg.

