Geroosterde aubergine 'carpaccio'

Magazine imageMagazine

Geroosterde aubergine 'carpaccio', een mediterraans heerlijkheid! Aubergines roosteren op de bbq en vervolgens afwerken met yoghurt, gemalen komijn, geitenkaas, granaatappelpitjes, pistachenoten en wat paprikapoeder.

50 min bereiden

voorgerecht

337 kcal/pp

(1)

Ingrediënten

4 personen
  • 80 g geitenkaas
  • 1 barbecue met deksel

Bereiding

Zet in 5 stappen deze heerlijke Geroosterde aubergine 'carpaccio' op tafel.

  1. Steek de barbecue aan.
  2. Prik de aubergines rondom een paar keer in met een vork. Leg ze op de barbecue, sluit af met het deksel, maar zorg bij een kolenbarbecue voor genoeg toevoer van lucht (dan gaan de kooltjes niet uit). Rooster de aubergines in ca. 15 min. gaar en zacht, keer ze regelmatig. Roer intussen in een kom de komijn en olie door de yoghurt.
  3. Leg de aubergines op een bord en verwijder voorzichtig de schillen, maar houd het kroontje intact.
  4. Verdeel de aubergines over 4 borden en druk ze met de achterkant van een lepel platter.
  5. Verdeel de yoghurt over de aubergines. Bestrooi met de geitenkaas, het paprikapoeder, de granaatappelpitjes en de pistachenoten.

Tip! Deze geroosterde aubergine 'carpaccio' is ook lekker als lunchgerecht.

eet smakelijk

Meer zoals dit

Groente Aubergine