
Een goede buur
Onze winkels zijn meer dan alleen een plek om boodschappen te doen. Vaak hebben ze een sociale functie in de wijk. We stellen ons dan ook op als een goede buur en nemen echt de tijd voor je, want onze klanten staan op nummer 1. Zo dragen we bij aan het prettiger maken van de leefomgeving waar onze winkels te vinden zijn. Hoe we dat doen? Dat lees je hier.


Zorg voor de buurt
We dragen bij aan een veilige, prettige en schone omgeving rondom onze winkels. Dit doen we door bijvoorbeeld (geluids)overlast te beperken met elektrische bezorgauto’s en door deel te nemen aan landelijke opschoondagen en lokale initiatieven. Veel van onze winkels organiseren ook acties voor goede doelen en doneren aan de voedselbank of sportverenigingen.

Strijd tegen eenzaamheid
Bij Jumbo nemen we de tijd voor onze klanten, wat boodschappen doen leuk maakt en van grote waarde kan zijn. We zijn lid van Eén tegen eenzaamheid, een landelijke coalitie van bedrijven, maatschappelijke organisaties en overheidsinstellingen die samenwerken om eenzaamheid te signaleren en terug te dringen. Een van onze initiatieven is de Kletskassa, speciaal voor klanten die zin hebben in een praatje. Met meer dan 120 Kletskassa's en koffiehoeken in veel winkels bieden we plekken waar buurtgenoten elkaar kunnen ontmoeten.

Meer initiatieven in onze winkels
Naast de Kletskassa’s zijn er diverse lokale initiatieven in onze winkels. Bij Jumbo Utrecht Merelstraat werken we samen met Oma’s Soep, een project dat ouderen en studenten samenbrengt om soep te maken. We doneren producten en de soep wordt gezamenlijk bereid. Bij Jumbo Amsterdam Buitenveldertselaan zitten vijfenzestigplussers achter de kassa, en verschillende winkels brengen lekkernijen langs bij verzorgingscentra in de buurt. Deze initiatieven, samen met onze Kletskassa’s en gezellige koffiehoeken, dragen bij aan het terugdringen van eenzaamheid en maken een verschil in de buurt.

