Ingrediënten
5 personen
- 3000 ml Water
- 100 ml Water
- 1 snufje Peper zwart
Zet in 8 stappen deze heerlijke Champignonsoep met gehakt balletjes op tafel.
- Maak de champignons schoon en snijd er plakjes van met de Ei/Champignonsnijder.
- Pel de ui en snipper hem. Verwijder de harde kern en bak de ui glazig in een koekenpan met boter. Voeg de uitgeperste knoflook toe en bak zachtjes mee. Laat afkoelen.
- Doe het afgekoelde ui-knoflookmengsel in een kom en pureer het met de staafmixer of keukenmachine. Hak de peterselie fijn.
- Draai balletjes van het gehakt en laat ze een half uur rusten in de koelkast nadat je je handen nat hebt gemaakt met koud water om plakken te voorkomen.
- Maak een glad papje van maïzena met koud water.
- Zet een grote pan met water op. Voeg de vleesbouillonblokjes, ui en champignons toe en breng aan de kook. Laat 3 minuten doorkoken.
- Haal van de hittebron af. Roer voorzichtig de maïzena erdoor. Voeg de wijn en gehaktballetjes toe en breng weer zachtjes aan de kook tot de balletjes gaar zijn.
- Voeg de gehakte peterselie toe en breng op smaak met peper, zout, en/of nog wat bouillon.