Ingrediënten
4 personen
- 1 snufje Peper zwart
- 0.1 g Chilivlokken
Zet in 6 stappen deze heerlijke Kip in kruidige yoghurt marinade (libanees) op tafel.
- Meng in een kom de yoghurt, citroensap, knoflook, ca. 1 tl zout, peper, paprikapoeder, komijn, kaneel, chilivlokken en enkele el olijfolie door elkaar.
- Snijd de kip in flinke dobbelstenen en schep de kip goed door de marinade. Dek de kom af en laat tot de volgende dag intrekken in de koelkast (zelf maak ik de marinade gewoon een uurtje van te voren, werkt ook prima 😊). Schep de kip eventueel 1 of 2 keer om.
- Neem de kip ca. 30 minuten voor bereiding uit de koelkast. Verhit een laagje olijfolie in een braadpan tot vrij heet, en doe de kipblokjes een voor een in de pan en bak ze even voor de volgende toe te voegen.
- Draai het vuur vrij laag als alle kip in de pan ligt en bak de blokjes rustig aan een kant mooi bruin. Draai ze om en bak de andere kant mooi goudbruin.
- Waarschijnlijk bakt een deel van de yoghurtmarinade aan in de pan
- roer de aanbaksels niet los maar bak de kip rustig door tot ze gaar is (ca. 10 minuten).