Afbeelding van Courgetterisotto met zongedroogde tomaat

Courgetterisotto met zongedroogde tomaat

Magazine imageMagazine

Deze courgetterisotto is een hit bij de vegetariërs, en bij iedereen die alleen maar van lekker eten houdt. Rijst met bouillon, ui en knoflook, met courgette, basilicum en zongedroogde tomaten. Meer hoeven we niet te zeggen. Lekker!

40 min bereiden

hoofdgerecht

483 kcal/pp

(0)

Ingrediënten

4 personen

Bereiding

Zet in 4 stappen deze heerlijke Courgetterisotto met zongedroogde tomaat op tafel.

  1. Breng 1 L water met het bouillonblokje aan de kook en zet het vuur laag.
  2. Snijd de knoflook fijn. Snipper de ui. Verhit 2 el olie in een pan. Fruit de knoflook en ui 3 min. op laag vuur. Voeg de rijst toe en bak glazig. Voeg scheut voor scheut de bouillon toe. Voeg pas een volgende scheut toe als de vorige door de rijst is opgenomen. Roer regelmatig. De rijst is na 20-25 min. gaar.
  3. Snijd intussen de courgettes in blokjes van ca. 1 cm. Verhit de rest van de olie in een koekenpan en bak de courgette 5 min. Pluk een paar blaadjes basilicum voor de garnering en snijd de rest fijn.
  4. Schep de courgette en fijngesneden basilicum door de risotto. Snijd de zongedroogde tomaten in kleine stukjes. Verdeel de risotto over 4 diepe borden, verdeel er de stukjes tomaat over en garneer met de basilicumblaadjes.
eet smakelijk

Meer zoals dit

Kerst Kerst hoofdgerecht Kruiden Fruit Rijst Soep