Ingrediënten
1 persoon
- 1 stuks Citroen
- 30 ml Water
- 50 g doperwten (diepvries)
Zet in 8 stappen deze heerlijke Kabeljauwspies met basilicumsaus, volkorencouscous en pruimen op tafel.
- Steek de barbecue aan. Bereid de couscous volgens de aanwijzingen op de verpakking. Spoel de doperwten af onder de kraan en laat even staan.
- Snijd ondertussen de kabeljauw in grote dobbelstenen. Snijd de helft van de citroen in partjes.
- Snijd de pruimen in kwarten.
- Rijg de kabeljauw, cherrytomaten en citroenpartjes om en om aan een spies. Leg op de barbecue of grillpan en rooster gaar in 5 minuten en keer regelmatig. Zorg dat de grillpan goed heet is voordat je de spies erop legt.
- Snijd de spinazie grof.
- Mix de couscous al roerend met de spinazie en het water in een pannetje op laag vuur totdat deze slinkt. Meng de pruimen en de doperwten er ook doorheen en breng op smaak met peper.
- Snijd het basilicum en mix de olijfolie met het basilicum tot een saus. Mocht de saus te dik worden, voeg dan een scheutje water toe.
- Leg de kabeljauwspies op een bord. Besprenkel met de basilicumsaus en serveer de couscoussalade erbij.


