Mesclunsalade met gegrilde nectarine en frambozendressing

Magazine imageMagazine

Gegrilde nectarines op een mesclunsalade, een verrassende combinatie! Met een zelfgemaakte frambozendressing, gemaakt van puréed frambozen, goede olijfolie en crema balsamico. Afgemaakt met knapperige pompoenpitten.

20 min bereiden

bijgerecht

179 kcal/pp

(0)

Ingrediënten

4 personen
  • 125 g frambozen (bakje)
  • 125 g mesclunmelange (zak)
  • 3 el Water
  • 1 grillpan
  • 1 staafmixer met maatbeker

Bereiding

Zet in 3 stappen deze heerlijke Mesclunsalade met gegrilde nectarine en frambozendressing op tafel.

  1. Verhit de grillpan. Halveer de nectarines (of perziken) en bestrijk het snijvlak dun met olijfolie. Gril de nectarines op het snijvlak 4 min. Rooster intussen de pompoenpitten in een droge koekenpan en strooi ze op een bord. Draai de nectarines een kwartslag en gril nog 4 min.
  2. Neem de nectarines uit de grillpan en snijd elke helft in 4 partjes (pas op, kan heet zijn). Pureer met de staafmixer de frambozen met de resterende olijfolie, de crema balsamico en 3 el water. Breng de dressing op smaak met peper.
  3. Verdeel de slamelange over 4 borden. Haal de basilicumblaadjes van de takjes en meng door de sla. Verdeel de nectarinepartjes over de borden. Schep de dressing over de salade en bestrooi met de pompoenpitten.
eet smakelijk

Meer zoals dit

Salade Fruit Perzik